خانه / ملات ها و اندودهای آماده / روش مصرف ملات اپوکسی چند منظوره
روش مصرف ملات اپوکسی چند منظوره

روش مصرف ملات اپوکسی چند منظوره

ملات اپوکسی چند منظوره در دو جزء بطور جداگانه تولید و عرضه می شود. دو جزء ملات اپوکسی چند منظوره با نسبت های مشخص شده و به طور کامل با هم مخلوط نمایید. مخلوط ملات اپوکسی چند منظوره باید در زمان کاربری اجرا گردد.

ابتدا با استفاده از یک میکسر مناسب (دریل حداکثر 600 دور در دقیقه+پره) جزء B را به جزء A اضافه نمایید و به خوبی با یکدیگر مخلوط بفرمایید. عمل اختلاط ملات اپوکسی چند منظوره را تا حصول اطمینان از اختلاط کامل اجزاء ادامه بدهید (حدود 2 الی 3 دقیقه). حتماً از اختلاط اجزاء باقی مانده ملات اپوکسی در گوشه ها و کناره های ظرف اختلاط نیز اطمینان حاصل نمایید. زمانی که رنگ و قوام یکنواختی حاصل شد مخلوط ملات اپوکسی چند منظوره برای اجرا حاضر می باشد. اجرا می تواند بلافاصله بعد از عمل اختلاط ملات اپوکسی چند منظوره صورت گیرد و نیاز به زمان دادن به مخلوط نیست.

واکنش سخت شدن اجزاء ملات اپوکسی چند منظوره از لحظه اختلاط آغاز می گردد و منجر به بالا رفتن دمای مخلوط خواهد شد. افزایش بیش از حد دما سبب ازدست رفتن کارایی ملات اپوکسی چند منظوره می شود. برای جلوگیری از این امر مخلوط را در ظروف کم عمق مخلوط نموده و یا در همان دقایق ابتدایی عملیات اجرا را آغاز نمایید.

برای اجرای ملات اپوکسی چند منظوره لایه های نازک بر روی سطح آماده سازی شده از یک ماله تخت یا شانه ای یا از دست (محافظت شده با دستکش) استفاده نمایید. در ضخامت های زیاد سعی نمایید که مقاطع تحت اجرا را قالب بندی نمایید.

برای دستیابی به خواص مورد نظر از این ملات اپوکسی چند منظوره ، رعایت شرایط ذیل الزامی می باشد:

درآب و هوای گرم دمای اجزاء قبل از مخلوط نمودن باید بین 20 الی 25 درجه سانتیگراد باشد. در غیر این صورت زمان کاربری به شدت کوتاه خواهد شد.

در آب و هوای سرد در صورت سفت شدن اجزاء ملات اپوکسی را به صورت غیر مستقیم گرم نمایید (مدتی در دمای اتاق قرار بدهید).

هرگز مخلوط ملات اپوکسی چند منظوره را رقیق ننمایید.

هنگامی که سرعت وزش باد زیاد می باشد از اجرای ملات اپوکسی چند منظوره خودداری نمایید.

هنگامی که دمای مقاطع زیر کار کمتر از 12 درجه سانتیگراد می باشد از اجرای ملات اپوکسی چند منظوره خودداری نمایید.

برای آشنایی با ملات اپوکسی چند منظوره و مزایای آن و نکات ایمنی ملات اپوکسی چند منظوره روی لینک کلیک کنید.

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا