خانه / ملات ها و اندودهای آماده / ملات پودر بند کشی
ملات پودر بند کشی

ملات پودر بند کشی

پودر بند کشی ،ملات یک جزئی آماده به مصرفی است مقاوم در برابر نفوذ آب، بر پایه مواد معدنی و پلیمری که جهت بند کشی بین کاشی ها و یا سرامیک در رنگ بندی های مختلف تولید و عرضه می گردد.

موارد مصرف پودر بند کشی

پودر بند کشی جهت پر کردن درز بین کاشی ها، سرامیک، موزاییک، آجر و … مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای مصرف ملات پودر بند کشی

آماده به مصرف بوده و اجرای ملات پودر بند کشی بسیار آسان است.

ملات پودر بند کشی در برابر نفوذ آب مقاوم است.

چسبندگی بسیار عالی ملات پودر بند کشی با سطوح درزها دارد.

ملات پودر بند کشی با اجرای صحیح داخل درزها را متراکم و توپر می کند.

پس از اجرا خشک شدن سطح ملات پودر بند کشی کاملاً صاف و صیقل می باشد.

پودر بند کشی در رنگ بندی های مختلف تولید و عرضه می گردد.

میزان مصرف پودر بند کشی

برای 5 متر مربع کاشی و یا سرامیک شده با درز 6 میلیمتر، یک کیلوگرم پودر بند کشی مورد نیاز می باشد.

طریقه مصرف ملات پودر بند کشی

مقدار مورد نیاز پودر بند کشی را در ظرفی مناسب و تمیز ریخته سپس به میزان 30% تا 40% وزن پودر بند کشی آب به آن اضافه کنید و خمیر حاصل را به مدت 3 دقیقه خوب به هم بزنید تا مخلوطی یکنواخت وهمگن به دست آید. سپس به مدت 2 تا 3دقیقه به حال خود رها کرده تا فعل و انفعالات شیمیایی لازم در این مخلوط صورت پذیرد و سپس دوباره به هم بزنید. این مخلوط آماده برای مدت 30 دقیقه مورد مصرف می باشد پس باید در نظر داشته باشید به اندازه ای پودر بند کشی آماده کنید که تمامی آن دراین مدت زمان مورد استفاده قرار گیرد. ملات آماده شده را با یک کاردک مناسب در داخل درزها و یا روی آن ها اعمال نمایید و کاملاً درزهای مورد نظر را پر نمایید. می توانید مقادیر باقی مانده از ملات پودر بند کشی را بر روی سطح به وسیله کاردک به صورت مورب بردارید. کاملاً مطمئن شوید که ملات پودر بند کشی در داخل درز نشست کرده و متراکم گردیده باشد که غیر از این می بایست دوباره از ملات پودر بند کشی بر روی آن ها اعمال نمایید. پس از اجرای ملات پودر بند کشی به مدت 15 تا 30 دقیقه (بستگی به شرایط آب و هوای منطقه دارد) صبر کنید تا تقریباً ملات پودر بند کشی اعمال شده خشک شوند به طوری که وقتی انگشـت خود را بر روی سطح ملات پودر بند کشی قرار می دهید نچسبد و با ملات ها فرو نریزد. سپس مقداری آب بر روی درزهای پر شده ریخته و به وسیله یک اسفنج نم دار می توانید روی کاشی و سرامیک ها را از ملات پودر بند کشی کاملاً پاک نمایید.

شرایط نگهداری پودر بند کشی به دور از سرما و گرما و رطوبت در بسته بندی اولیه به مدت یک سالقابل نگهداری می باشد .

نکات ایمنی ملات پودر بند کشی

همانند سایر مواد شیمیایی، هنگام نگهداری و کار با ملات پودر بند کشی دقت نموده تا از تماس با دهان، چشم ها و مواد غذایی پرهیز گردد و در صورت تماس احتمالی ملات پودر بند کشی بلافاصله موضع را با آب فراوان شستشو دهید.

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا