خانه / افزودنی بتن / افزایش دوام بتن با افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات ها
افزایش دوام بتن با افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات ها

افزایش دوام بتن با افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات ها

کاهش در نسبت های آب به سیمان به دست آمده در اکثریت موارد (80 درصد نمونه ها) منجر به بهبود در مقاومت مقابل ذوب انجماد شده است. در حقیقت، مقاومت میانگین بتن حاوی افزودنی 39 درصد بالاتر از نمونه های کنترلی بود. از آنجا که در این کار جایگزینی سیمان با پزولان عموماً موجب کاهش در مقاومت ذوب- انجماد می شد.

توانایی افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات ها برای تأمین دوام بتن بهتر مقابل فرآیند ذوب انجماد خصوصاً در بتن های حاوی پزولان حائز اهمیت است.

کاربرد افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات ها این امکان را برای اضافه شدن پزولان برای دیگر اثرات جانبی مفید، همچون کاهش حمله سولفاتی یا افزایش دوام بتن به محیط های آبی فراهم می آورد. در حقیقت زمانی که در محیطی همچون آب دریا، چرخه ذوب انجماد بتن اهمیت می یابد، چرخ های ذوب انجماد بتن با یا بدون مایع سولفیت در آب دریا با نمک 34 گرم بر لیتر انجام گرفته است، که در نتایج گرافیکی نشان داده شده در شکل 1 .42 قابل مشاهده است. پیشرفت قابل توجهی در افزایش دوام بتن در حضور ماده حاوی افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات را در چنین شرایطی می توان مشاهده نمود.

211 300x266 افزایش دوام بتن با افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات ها

خاکستر بادی استفاده شده به عنوان پزولان

عوامل؛ A: آمونیوم لیگنوسولفونات، B: آمونیوم لیگنوسولفونات G: کلسیم لیگنوسولفونات. L: کلسیم لیگنوسولفونات

تحقیقات نشان داده است که زمانی که افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات به منظور کاهش دادن مقدار سیمان استفاده گردد، ( در حالی که کارایی بتن و خصوصیات دوام بتن تغییر نکرده باشد) پیشرفت قابل توجهی در افزایش دوام بتن مخلوط های حاوی سیمان کمتر و یک افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات در قیاس با نمونه های کنترلی وجود دارد. این مطلب در شکل 1. 43 نشان داده شده است. مطابق شکل کاهش های فزاینده ای در مقدار سیمان موجود با استفاده از یک افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات برای حفظ دوام بتن 28 روزه صورت گرفته است.

34 300x253 افزایش دوام بتن با افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات ها

اطلاعات ثبت شده درباره افزودنی کاهنده آب بتن لیگنوسولفونات حاکی از آن است که تا جایی که دوام بتن در برابر ذوب انجماد مد نظر باشد، (ناشی از نسبت های آب به سیمان پایین ممکن) افزایش دوام بتن به صورت غیر متغیر به دست خواهد آمد. زمانیکه افزودنی ها برای تأثیر گذاری در کاهش در سیمان استفاده می شود. نشانه های جدی وجود دارد که افزایش قابل توجهی در دوام بتن حاصل می شود. ظاهراً به علت کاهشی که در مجموعه سیمان داریم، بخشی از بتن در معرض آسیب یخ زدگی است. مقدار سنگدانه موجود بیشتر هم توزیع تنش ها خیلی ساده تر را ممکن می سازد.

برای آشنایی با محصول و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

منبع : کتاب مواد افزودنی شیمیایی بتن

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا