خانه / افزودنی بتن / عامل هوازای بتن / الزامات طرح اختلاط بتن
عامل هوازای بتن / الزامات طرح اختلاط بتن

عامل هوازای بتن / الزامات طرح اختلاط بتن

حضور عامل هوازای بتن ، بتن را چسبنده تر می کند. حضور عامل هوازای بتن همچنین کاهش در مقدار ریزدانه را بدون افزایش تمایل به جداسازی، ممکن می سازد. مقدار ماسه ای که می تواند قبل از محبوس شدن هوا از بتن بر طرف گردد، به لحاظ چسبندگی، تقریباً برای هر 1% هوای موجود اضافی، 20 Kg/m3 است.

جدایی شیرابه از سنگدانه (آب انداختگی) همیشه توسط عامل هوازای بتن کاهش می یابد. هم تحت شرایط استاتیک (ساکن) و هم طی لرزش و به خصوص برای تولید بتن با ریزدانه هایی که در دامنه اندازه ذرات از پایین  تر معیوب هستند، در مواردی که جدایی شیرابه از سنگدانه مهم باشد، جدایی شیرابه از سنگدانه (آب انداختگی) مفید می باشد.

الزامات طرح اختلاط

اضافه کردن یک عامل هوازای بتن به بتن منجر به تغییر سن می شود که باید برای اهداف طرح اختلاط عامل هوازای بتن مورد ملاحظه واقع گردد: افزایشی در تسلیم که به علت حجم هوای محبوس است و میزان سیمان در واحد حجم را کاهش خواهد داد افزایش عامل هوازای بتن در به هم چسبندگی امکان کاهش در آب موجود را فراهم می سازد.

1- روش های طرح اختلاط عامل هوازای بتن شناخته شده (یا مخلوط های استاندارد موجود) برای تولید بتن ساده استفاده می شود که مطابق با الزامات کارایی بتن، مقاومت بتن و ویژگی به هم چسبندگی بتن است.

2- میزان ریزدانه موجود اختلاط عامل هوازای بتن به اندازه 20 kg ماسه در هر متر مکعب برای %1 هوای اضافی مورد نیاز کاهش داده می شود.

3- ماده افزودنی عامل هوازای بتن ، بنا به توصیه تولید کننده در مورد سطح افزودن به مخلوط اضافه می شود. همچنین آب اندازه گیری شده اضافی کافی برای رسیدن به کارایی مطلوب لحاظ می شود.

4- تغییرات در سطح ماده افزودنی عامل هوازای بتن ممکن است لازم باشد تا به هوای موجود لازم برسیم که موجب تغییرات منتج در الزامات آب اندازه گیری شده می شود.

5- چگالی شکل پذیر (پلاستیک) را تعیین کنید.

6- ارقام اختلاط عامل هوازای بتن را برای یافتن ترکیب مناسب در متر مکعب تصحیح کنید.

7- مکعب ها با استوانه های ی را برای تعیین مقاومت فشاری بتن تعیین کنید.

این بخش در جدول 3 . 15 به همراه خصوصیات نهایی بتن شکل پذیر و سخت شده نشان داده می شود. تأثیرات مرکب ماسه و کاهش های آب سیمان موجود را تقریباً به میزان قابل مقایسه با بتن ساده می رساند، بنابراین مقاومت های 28 روزه مشابه هستند.

215 300x261 عامل هوازای بتن / الزامات طرح اختلاط بتن

با این حال این در تمام سیمان موجود پیوسته نیست، مخلوطهای با سیمان موجود بالاتر کاهش اندکی را نشان خواهد داد. این مورد توسط داده های جدول 3 .16 به تصویر کشیده شده است.

116 300x142 عامل هوازای بتن / الزامات طرح اختلاط بتن

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصول و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید

منبع : کتاب مواد افزودنی شیمیایی بتن

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا