خانه / افزودنی بتن / اثر افرودنی های بتن بر روی بتن
اثر افرودنی های بتن بر روی بتن

اثر افرودنی های بتن بر روی بتن

ظاهراً جذب افزودنی بتن لیگنوسولفانات توسط هیدرات (کامل) طبیعی به اضافه واکنش سریع میان محلول و تری کلسیم آلومینات سطح را در نزدیکی غلظت صفر برای 20-10 دقیقه اول نگه می دارد که موجب سخت شدگی سریع و گیرش تند بتن (تقریباً 15 دقیقه ای) می شود. همچنین به هنگامی که به بتن حاوی افزودنی سولفات (کامل) طبیعی اضافه شوند، افزودنی های بتن بر مبنای نمک های اسیدهای هیدروکسی کربوکسیلیک به همراه کربوهیدرات ها (شکرها، شیره غلات) در گیرش بتن خیلی شبیه CLS عمل می کنند. تغییر کنترل نشده در نسبت گچ به نیم هیدرات یا هیدرات محلول (A یا G-N) که در طی تولید رخ می دهد. ذخیره سازی و حمل و نقل سیمان می تواند موجب مشکلاتی در زمینه ی سازگاری با بعضی فوق روان کننده های بتن مشخص به خصوص کاهش در کارایی و گیرش بتن شود.

حدود کاهش در خصوصیات کارایی  بتن و گیرش بتن وابسته به نسبت G-H (در محدوده ی 20:80%   تا 80:2%( سطح A و قلیایی موجود در سیمان و نرمی سیمان می باشد. در اغلب انواع سیمان واکنش دهنده با میزان A و قلیایی های موجود بالا نسبت کاهش یافته G-H یا A بر تنش تسلیم تأثیر می گذارد در حالی که از جهت پلاستیک خیلی تحت تأثیر واقع نمی گردد. این اثر برای یک سیمان کمتر واکنش دهنده خیلی کمتر تشدید می شود، اما در پایین ترین نسبت G-H یا Aگیرش ناصحیح بتن می تواند رخ دهد. نرمی افزایش یافته سیمان اثر نسبت G-H یا A را افزایش می دهد. این اثر برای روان کننده های بتن با پایه ملامین بیش از همه تشدید می شود.

تأثیر افزودنی قلیایی های محلول بر روی بتن

قلیایی های محلول در آب در سیمان پرتلند، یا خاکستر بادی می توانند اثر زیان باری بر ویژگی های سازه با فضای خالی (AVS) داشته باشد. به علت قوانین زیست محیطی محدود کننده تر که بر تولید سیمان و گیرش بتن اثر می گذارد، میزان قلیایی موجود در سیمان ها در بعضی جاها بالا آمده است. افزایش به کارگیری افزودنی بتن خاکستری های بادی، همانند سیمان، که احتمالاً حاوی مقادیر قابل توجه قلیایی های محلول است. احتمال مشکلات مربوط به AVS را افزایش می دهد. این خرابی AVS ناشی از افزودنی قلیایی بتن ، بتن را به آسیب ذوب-انجماد بیشتر آسیب پذیر می نماید. اگر بررسی سابق نشان داده است که قلیایی های قابل انحلال افزوده شده می توانست اثر مهمی روی AVS بگذارد، مطالعات اخیر حاکی از آن است که افزودنی های بتن قلیایی محلول به خودی خود روی تولید AVS اثرگذار نیست. هر افزایش در میزان سیمان محلول افزودنی قلیایی بتن به اندازه چشمگیری پایداری AVS را ارتقاء می باشد، به خصوص در مخلوط های بتنی که فوق روان کننده بتن  (Sr) اضافه می شود.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصول و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

منبع : کتاب مواد افزودنی شیمیایی بتن

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا