خانه / افزودنی بتن / ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن
ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن

ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن

بتن به صورت فزآینده ای پیچیده می شود، تعداد اجزاء افزایش یافته است و خصوصیات بتن باید هم تغییر کند و هم حفظ گردد، در نتیجه پتانسیل برای خطاها با استفاده از روش های دستی سنتی اختلاط افزودنی های بتن زیاد می شود. در نتیجه مشخصه ها برای اغلب پروژه هایی که مستلزم عملکرد بتن است بر روابط با ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن استوار است.

مزایای ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن

مزیت های ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن در سه جنبه تولید بتن قرار می گیرد: 1- تولید 2- کنترل کیفیت و 3- ثبت.

با این وجود هدف نهایی رسیدن به یک مزیت رقابتی از طریق بازدهی هزینه ای است بیشتر صرفه جویی ها مربوط به حجم است اما روند در صنعت به طرف کامپیوتری کردن کارخانه هاست. امروزه تقریباً همه کارخانه ها با تولید سالانه فراتر از 2500 کامپیوتری اداره می شوند و صرفه جویی ها در پنج دسته قرار می گیرد، 1- مواد افزودنی های بتن ، 2- زمان بارگذاری، 3- نیروی کار، 4- کاهش در بارگذاری های مردود و 5- پیوستگی محصول آماده می شود.

زمان ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن

ترکیب سیمان با افزودنی های بتن به طور دستی و مدیریت ضعیف انبارهای سیمان می تواند منجر به افت های بزرگ شود. ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن کارخانه این امکان را دارند که به آنها مقادیر همه مواد دریافت شده را وارد کنند و گزارش از شاخص ها را بدهد. همه مقادیر مواد ترکیب شده افزودنی های بتن به طور اتوماتیک و دستی برای محاسبه یک تعادل ماده مناسب صحیح استفاده می شود. هشدارها به صورت اتوماتیک به هنگامی که انبار مواد افزودنی های بتن در زیر یک حد تجویز شده قرار گیرد، داده می شود. صرفه جویی ها در زمان بارگذاری کامیون  در اثر ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن می تواند برای کارخانه های دارای بیشتر از 15 کامیون چشمگیر (تا %50) باشند. کنترل کردن سرعت و ترتیب ورود مواد افزودنی های بتن به کامیون می تواند در اثر ترکیب کامپیوتری به طور قابل ملاحظه ای زمان اختلاط در کامیون را کاهش دهد. زمان اختلاط کوتاه تر به این معنااست که بارگذاری باید زودتر برای اسلامپ مناسب بتن و هوای موجود در بتن چک شود.

فاکتورهایی همچون تعداد اجزاء اختلاط (خاکستر بادی، فوم سیلیکا سرباره و مخلوطی از افزودنی در همان اختلاط)، تغییر در خصوصیات مواد افزودنی های بتن و دما آن را برای دستیابی به اسلامپ و هوای موجود مورد نیاز مشکل می سازد. از این گذشته دو یا تعداد بیشتری افزودنی ها مشکلات سازگاری ایجاد می کند، مخصوصاً اگر ترکیب کامپیوتری و دستی افزودنی های بتن به درستی کنترل نشود. بنابراین بسیاری اجزاء هستند که در یک ترکیب واحد استفاده می شوند تا به صورت دستی بدون خطای ریسکی انجام گیرد. ترکیب کامپیوتری کردن افزودنی های بتن نه تنها ترتیب و سرعت ترکیب شدن را کنترل می کند، بلکه به طور اتوماتیک اجزاء اختلاط (همچون سنگدانه و آب) را تنظیم می کند. پیوستگی محصول به این معنی است که تغییر کمتر از بار به بار، منجربه تغییر کمتر در مقاومت محصول می شود. این موقعیتی را برای کاهش در طراحی مخلوط ها با کاهش دادن مقدار مواد سیمانی برای دستیابی به مقاومت مورد نیاز خلق می کند.

کاهش در بارهای مردود یک صرفه جویی اساسی در هزینه های مواد و حمل و نقل می باشد، صرفه جویی های چشمگیرتر را با اجتناب از بتن ریزی بتن که با الزامات مشخصه همخوانی ندارد حاصل می گردد. هزینه برداشت بتن و جایگزینی می تواند از هزینه ترکیب کامپیوترسازی افزودنی های بتن چندین برابر بالاتر رود. بنابراین مشخصه ها برای بتن با کارایی بالا، کاربرد ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن را به هنگامی که چنین بتنی برای یک پروژه قید می شود را دیکته می کند. پیوستگی محصول به دست آمده در ورود کنترل شده مواد زمان اختلاط کاهش یافته، تنظیم اتوماتیک سنگدانه و اختلاط برای حفظ یک اسلامپ مناسب بتن و هوای موجود در بتن همگی انطباق با مشخصه ها را تضمین می کند.

اثر ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن در نیروی کار

کاهش نیروی کار به علت استفاده از ترکیب کامپیوتری افزودنی های بتن در حال تبدیل به یک روند است. بسیاری تولید کنندگان بتن از ویژگی های کامپیوترها – ورود مستقیم سفارشات مشتری، حمل اتوماتیک داکت، و ایستگاه های کاری دور به منظور کاهش پرسنل بهره می گیرند. سفارش های مشتری می تواند گرفته شود و در دفتر مدیریت با استفاده از یک پایانه از راه دور وارد شود.

ترکیب کامیپوتری کردن افزودنی های بتن کارخانه، علاوه بر تأمین توسعه در فرآیند ترکیب افزودنی های بتن ، زمان بیشتری را به اپراتور کارخانه برای مدیریت دیگر عملیات در محوطه کارخانه مهیا می سازد. در مجموع صرفه جویی های چشمگیر مذکور در قسمت فوق، پیوستگی فرآورده و مزیت های پیرامون صرفه جویی در نیروی کار، دلایلی است که کارخانه های بتن آماده را به کامپیوتری شدن وادار می کند.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با طرح اختلاط بتن با استفاده از کامپیوترها و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

منبع : کتاب مواد افزودنی شیمیایی بتن

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا