خانه / افزودنی بتن / افزودنی عمل آوری بتن
افزودنی عمل آوری بتن

افزودنی عمل آوری بتن

افزودنی عمل آوری بتن بر پایه چربی های سولفوناته شده و محلول در آب طراحی شده است که پس از اجرا و با خروج آب بین مولکولی لایه ای مطمئن و مومی شکل را برای حفظ رطوبت داخلی بتن تشکیل می دهد. وجود رطوبت کافی از یک سو با ایجاد تعادل دمایی باعث ممانعت از ایجاد ترک های حرارتی در سنین کم بتن شده واز سوی دیگر با کمک افزودنی عمل آوری بتن به هیدراته شدن کاملتر سیمان موجب کسب مقاومت بهینه در سنین بیشتر بتن خواهد شد.

کاربرد افزودنی عمل آوری بتن

استفاده از افزودنی عمل آوری بتن روشی موثر و اقتصادی در مقایسه با روش های معمول مراقبت از بتن همچون آب پاشی مکرر و یا استفاده از گونی و چتایی مرطوب می باشد. برای این منظور افزودنی عمل آوری بتن را قبل از خشک شدن سطح بتن تازه بر روی آن بپاشید و اطمینان حاصل نمایید که تمامی سطوح باز بتن تحت پوشش قرار گرفته اند. بهترین زمان اجرای افزودنی عمل آوری بتن در دمای معمولی حدود 20 دقیقه پس از عملیات بتن ریزی یعنی موقعی است که درخشندگی سطحی بتن پایان یافته است.

مناسب ترین راه استفاده از افزودنی عمل آوری بتن ، پاشیدن آن به کمک پیستوله و یا سم پاش باغبانی است.

چنانچه سطح بتن خشک شده باشد ابتدا بایستی آنرا با آب مرطوب نموده و سپس افزودنی عمل آوری بتن پاشیده شود.

مشخصات فنی افزودنی عمل آوری بتن

شکل ظاهری افزودنی عمل آوری بتن مایع شیری رنگ است .

افزودنی عمل آوری اشتعا ل پذیر نیست .

پوشش دهی افزودنی عمل آوری

یک لیتر افزودنی عمل آوری برای پوشش دادن  5 تا 6 متر مربع سطح بتنی کفایت می نماید. لایه تشکیل شده پس از گذشت 1 تا 3 هفته تحت تاثیر عوامل جوی از بین می رود.

شرایط نگهداری افزودنی عمل آوری

افزودنی عمل آوری را در ظروف اصلی و محیط سر پوشیده به دور از تابش مستقیم نور خورشید ودر دمای کمتر از 50 درجه سانتیگراد نگه داری نمایید . در این صورت افزودنی عمل آوری دست کم تا 6 ماه قابل استفاده می باشد.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصولات و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا