خانه / مواد پوششی بتن / پوشش کولتار
پوشش کولتار

پوشش کولتار

پوشش کولتار ،محصولی دوجزئی بر پایه رزین اپوکسی و قطران زغال سنگ است که قابلیت ایجاد پوششی محافظ با ماندگاری طولانی و دوام بسیار خوب در برابر عوامل خورنده شیمیایی را دارا می باشد. پوشش کولتار همچنین عایق بسیار خوبی در برابر نفوذ آب و بخار آب بوده، بنابراین لایه قابل اطمینانی برای محافظت از ابنیه بتنی و تاسیسات فولادی واقع در معرض محیط های خورنده محسوب می شود. پوشش کولتار انعطاف پذیر بوده و از چسبندگی عالی به مصالح ساختمانی برخوردار می باشد، پس از خشک شدن پوشش کولتار در برابر سایش مقاوم است و دوام شیمیایی خوبی در برابر اسیدها و بازها دارد. همچنین پوشش کولتار در محیط های مرطوب امکان رشد عوامل میکرواورگانیسم را نیز منتفی می کند.

 کاربرد پوشش کولتار

اجزای دوگانه پوشش کولتار را مخلوط کرده، تا ایجاد شکلی یکنواخت هم زدن را ادامه دهید. سپس مخلوط آماده شده پوشش کولتار را با استفاده از قلم مو، غلتک یا پمپ بی نیاز از هوا بر روی سطوح محکم و تمیز اجرا کنید. یادآوری می کند بهتر است عملیات پاک سازی سطوح با ماسه پاشی یا آب پر فشار انجام شود. پوشش کولتار می تواند در مواردی چون: محافظت از سازه های ساحلی، محافظت از بتن های مدفون در خاک های خیلی خورنده، عایق کاری مخازن فاضلاب یا آب های صنعتی-کشاورزی، پوشش دهی لوله های سیمانی یا فلزی و ایجاد لایه محافظ در برابر بخار به کار رود.

توجه: پوشش کولتار برای مخازن آب آشامیدنی مناسب نیست.

 مشخصات فنی پوشش کولتار

شکل ظاهری پوشش کولتار مایع سیاه رنگ می باشد .

وزن مخصوص پوشش کولتار 1140 کیلوگرم در متر مکعب می باشد .

زمان کارپذیری پوشش کولتار حدود 4 ساعت در 25 درجه سانتیگراد می باشد .

زمان خشک شدن سطحی پوشش کولتار حدود 6 ساعت در25  درجه سانتیگراد می باشد .

زمان سخت شدن نهایی پوشش کولتار 7 روز می باشد .

مقدار جامد پوشش کولتار حدود 55 درصد می باشد .

پوشش کولتار اشتعال پذیری دارد

میزان مصرف پوشش کولتار

500 گرم از پوشش کولتار برای ایجاد فیلمی مناسب با ضخامت 300 میکرون در متر مربع کافی است. اجرای دو لایه پوشش کولتار با فاصله زمانی حدود 12 ساعت برای دستیابی به ضخامت فوق پیشنهاد می شود.  پیش از خشک شدن ابزار کار پوشش کولتار آنها را با حلال قوی تمیز کنید.

شرایط نگهداری پوشش کولتار

پوشش کولتار در محل سرپوشیده به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در دمای بالاتر از 5+ درجه سانتیگراد تا یک سال قابل نگه داری است.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد پوششی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا