خانه / مواد پوششی بتن / پوشش اپوکسی شیشه ای
پوشش اپوکسی شیشه ای

پوشش اپوکسی شیشه ای

پوشش اپوکسی شیشه ای، محصولی دوجزئی غیر حلالی بر پایه رزین اپوکسی خشک شونده توسط ترکیبات آمینی است که قابلیت ایجاد پوششی محافظ با ماندگاری طولانی و دوام بسیار خوب در برابر عوامل خورنده شیمیایی و روغن ها را دارا می باشد. همچنین پوشش اپوکسی شیشه ای عایق بسیار خوبی در برابر آب و نمک های موجود در آن می باشد، بنابراین لایه قابل اطمینانی برای محافظت از ابنیه بتنی و تاسیسات فولادی واقع در معرض محیط های خورنده و مرطوب محسوب می شود. پوشش اپوکسی شیشه ای از چسبندگی عالی به مصالح ساختمانی برخوردار می باشد، پس از خشک شدن پوشش اپوکسی شیشه ای در برابر سایش مقاوم است و دوام شیمیایی خوبی در برابر حلال های آلی،اسیدهای ضعیف و بازها دارد. پوشش اپوکسی شیشه ای ،پوشش مناسبی برای مخازن نفت خام و محصولات پتروشیمی است.

 کاربرد پوشش اپوکسی شیشه ای

اجزای دوگانه پوشش اپوکسی شیشه ای را مخلوط کرده، تا ایجاد شکلی یکنواخت هم زدن را ادامه دهید. سپس مخلوط آماده شده پوشش اپوکسی شیشه ای را با استفاده از قلم مو، غلتک یا پمپ بی نیاز از هوا بر روی سطوح محکم و تمیز اجرا کنید. یادآوری می کند بهتر است عملیات پاک سازی سطوح با ماسه پاشی یا آب پر فشار انجام شود. پوشش اپوکسی شیشه ای می تواند در مواردی چون: محافظت از سازه های ساحلی که در معرض رطوبت زیاد قرار دارند، محافظت و عایق کاری مخازن آب و روغن، پوشش دهی لوله های سیمانی یا فلزی به کار رود.

 مشخصات فنی پوشش اپوکسی شیشه ای

شکل ظاهری پوشش اپوکسی شیشه ای مایع با رنگ دلخواه است .

وزن مخصوص پوشش اپوکسی شیشه ای 1500 کیلوگرم در متر مکعب می باشد .

زمان کارپذیری پوشش اپوکسی شیشه ای حدود 40 دقیقه در 25 درجه سانتیگراد می باشد .

زمان خشک شدن سطحی پوشش اپوکسی شیشه ای حدود 6 ساعت در 25  درجه سانتیگراد می باشد .

زمان سخت شدن نهایی پوشش اپوکسی شیشه ای 4 روز می باشد .

مقدار جامد پوشش اپوکسی شیشه ای حدود 63 درصد می باشد .

پوشش اپوکسی شیشه ای اشتعال پذیری دارد

میزان مصرف پوشش اپوکسی شیشه ای

600 گرم از پوشش اپوکسی شیشه ای برای ایجاد فیلمی مناسب با ضخامت تقریبی 400 میکرون در متر مربع کافی است. اجرای دو لایه پوشش اپوکسی شیشه ای با فاصله زمانی 9 تا 24 ساعت در 25 درجه سانتیگراد برای دستیابی به ضخامت فوق پیشنهاد می شود.  پیش از خشک شدن پوشش اپوکسی شیشه ای ابزار کار آنها را با حلال قوی تمیز کنید.

شرایط نگهداری پوشش اپوکسی شیشه ای

پوشش اپوکسی شیشه ای در محل سرپوشیده به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در دمای بالاتر از 5+ درجه سانتیگراد تا یک سال قابل نگه داری است.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد پوششی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا