پلی کربوکسیلات

پلی کربوکسیلات

پلی کربوکسیلات یک فوق روانساز نسل یکی از مواد افزودنی بتن به حساب می آید که برای بتن های ویژه و سایت های کاری تخصصی بتن طراحی شده به کار می رود. ملات های خود تراز شونده و بتن های خود متراکم شده ویژه و بتن هایی که برای به حداقل رساندن نسبت آب به سیمان را در حد نهایت درخواست نموده باشد و یا در کارگاههای خاصی است که افت اسلامپ با دیگر مواد فوق روانساز بتن بر پایه پلی کربوکسیلات قابل تحمل نیست، کاربرد دارد.

مزایای پلی کربوکسیلات

– پلی کربوکسیلات را در بتن های ویژه و تخصصی که سطوح با پرداخت عالی و با صرف حداقل انرژی نیاز دارند استفاده می کنند.

– پلی کربوکسیلات تخصصی دارای حداقل و حد اکثر دوام و پایایی می باشد. پلی کربوکسیلات را در بتن های ویژه خود تراز شونده استفاده می کنند.

– پلی کربوکسیلات را در بتن های ویژه آماده با فاصله حمل نسبتا طولانی که امکان اضافه نمودن مواد را دارد استفاده می کنند. پلی کربوکسیلات دارای مقاومت بالا و حداقل در مصرف است.

– پلی کربوکسیلات باعث کاهش حرارت در بتن حجیم شده و باعث گیرش به صورت عادی یا نوترال می شود همچنین در کاهش و یا جلوگیری از ترکهای عمقی و ترکهای موئی در بتن حجیم کاربرد دارد.

– پلی کربوکسیلات ذکر شده در بتن حجیم دارای روانی بالا و هم چنین پمپ پذیری بالایی را در بتن حجیم بوجود می آورد.

– پلی کربوکسیلات نسبت آب به سیمان را در بتن حجیم کاهش میدهد و مقاومت بتن حجیم را افزایش میدهد.

مشخصات پلی کربوکسیلات

– رنگ پلی کربوکسیلات مایع قهوه ای روشن است.

– وزن مخصوص پلی کربوکسیلات1.05کیلو گرم است.

– پلی کربوکسیلات کلر ندارد.

– پلی کربوکسیلات نقطه اشتعال دارد.

– مصرف پلی کربوکسیلات میزان مصرفی نرمال است مصرف پلی کربوکسیلات 0.3% الی 1.6% نسبت به وزن سیمان مصرفی در بتن است. بالاتر از 1.6میزان % الی 1.8% برای مصارف خاص توصیه میشود.

– مصرف پلی کربوکسیلات بیشتر از 1.8% توصیه نمی شود. بهتر است ترتیب ریختن مواد پلی کربوکسیلات باید طوری باشد که ابتدا مصالح به همراه بیش از نیمی از آب مورد نیاز نیز وارد پکیج شود و سپس فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات به بتن در حال ساخت اضافه شود.

برای آشنایی با عملکرد فوق روان کننده بتن و خرید فوق روانساز روی لینک کلیک کنید.

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا