خانه / خصوصیات بتن / پلاستوفوم چیست؟
پلاستوفوم چیست؟

پلاستوفوم چیست؟

ویژگی های پلاستوفوم

1) پلاستوفوم بکار رفته در بلوک ها باعث سبکی قطعه بلوک ها شده است .

2) پلاستوفوم بکار فته در تولید بلوک ها باعث کاهش 30 درصدی حجم بتن شده است .

3) کاهش مصرف فولاد به علت مصرف پلاستوفوم در تولید بلوک های تولیدی .

4) کاهش مصرف تیرچه با مصرف پلاستوفوم در بلوک های تولیدی .

5) صرفه جویی در مصرف قالب بندی با بلوک های پلاستوفوم .

موارد کاربرد پلاستوفوم

برخی از کاربرد های پیشنهادی در خصوص پلاستوفوم عبارت‌اند از:

1) استفاده از ورق های پلاستوفومی تا ابعاد 100*200 سانتیمتر و ضخامتهای گوناگون از 4 تا 1000 میلیمتر به عنوان زمینه Background انواع تابلوها مانند تابلوی اعلانات و یا بسیاری از مصارف گوناگون دیگر.

2) انواع ورق و بلوک های پلاستوفومی در ابعاد گوناگون و ضخامتهای متفاوت در بسته بندی های خاص، و شکل دهی بوسیله دستگاه برش.

3) استفاده از ورق پلاستوفوم به عنوان عایق ساختمان و بلوک های سقفی پلاستوفومی به عنوان جایگزین بلوک های سیمانی یا سفالی در صنعت ساختمان.

ضوابط فنی برای استفاده از بلوک های سقفی پلاستوفوم منبسط شده در سیستم سقف تیرچه-بلوک بلوک های سقفی از نوع پلاستوفوم منبسط شده 1 در صورتی عملکرد مناسب و قابل قبول خواهند داشت که مواردی از قبیل ایمنی در برابر آتش، رواداری های ابعادی، مقاومت مصالح (که می تواند با دانسیته مصالح ارتباط داشته باشد )، شکل هندسی و روش اجرایی مناسب در آن رعایت گردد. بنابراین لازم است تا مشخصات بلوک پلاستوفوم تولیدی با ضوابط و استانداردها انطباق داشته و در اجرای بلوک های پلاستوفوم نیز از روشها و محافظتهای صحیح بهره گیری گردد. بدیهی است که سیستم سقف تمام شده باید علاوه بر تطابق ضوابط و استانداردها ، مانند سایر سیستم های ساختمانی به طور کامل با مقررات ملی ساختمان و کلیه ضوابط و آئین نامه های مصوب مرتبط مطابقت نماید.

برای مطالعه ” بلوک های پلاستوفوم ” کلیک کنید . 

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا