ملات ها

ملات ها

ملات ها از جمله چسبهای ساختمانی می باشند که موجب چسپانیدن قطعات مصالح به یکدیگر می گردند و یا به عبارت دیگر دو قطعه از مصالح ساختمانی را به خود می چسبانند.

البته باید توجه کرد که بجز ملاتها چسبهای دیگری نیز در ساختمان بکار می رود مانند چسب سنگ و یا چسبهای رزینی که به آنها ملات گفته نمی شود.

ملات ها از دو قسمت اصلی تشکیل می شوند . چسب که دارای حجم کمی بوده و به جسم پرکننده که تقریبا” در حدود 80% حجم ملات را تشکیل می دهد بعنوان مثال در ملات ماسه سیمان  سیمان بعنوان چسب و ماسه بعنوان جسم پرکننده نام برده می شود .

ملاتها عمدتا” به دو قسمت ملاتهای زودگیر که ماده چسبنده در این ملاتها گچ می باشد و ملات های دیگر دیر گیر هستند که شامل سایر ملاتها هستند.

ملات خشک:

ملات خشک بعنوان ترکیبی از ماسه، سیمان یا گچ ، الیاف و افزودنیها، بصورت کارخانه ای و با کیفیت کنترل شده تعریف میشود که در حالت خشک به محل ساخت حمل شده و پس از اضافه کردن آب مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت استفاده از سیمان ملات پایه سیمانی و در صورت استفاده از گچ ملات پایه گچی نامیده میشود.

 مزایای استفاده از ملات خشک:

· حمل ونقل آسان

· افزایش سرعت کار

· حداقل اشغال فضا

· کاهش خطای انسانی

· کاهش هزینه پرسنلی

· ارتقای کیفیت مصالح

· افزایش طول عمر بنا

· انجام آزمایشات در کارخانه

· عدم تاثیر زمان در حمل و نقل

· دپوی آسان و عدم تاثیر عوامل جوی

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا