خانه / چسب / چسب اپوکسی
چسب اپوکسی

چسب اپوکسی

چسب اپوکسی بتن بر پایه اپوکسی بیسفنول A و هاردنر بر پایه پلی آمین تولید و ارائه شده است . از این محصول به عنوان لایه رابط پر استحکام برای پیوند دادن بافت قدیمی بتن به بافت جدید بتن استفاده می شود . گرانروی خوب این محصول موجب می شود که دارای خاصیت خود ترازی  باشد . استحکام مکانیکی بالا ، دوام و طول عمر بسیار ، چسبندگی فوق العاده ، عدم تاثیر پذیری از عوامل جوی و محیطی به خصوص عدم جذب آب و خواص شیمیایی عالی از دیگر خواص این محصول است .

خواص واثرات چسب اپوکسی:

1-بدون حلال‌

2-قابل اجرا بر روی سطوح زیر کار خشک ‌

3-حفظ خواص کیفی برابر با طول عمر بتن‌

4-چسبندگی فوق العاده زیاد به سطوح زیر کار

5-دارای مقاومت های فوق العاده بالای کششی و مکانیکی‌

موارد کاربرد چسب اپوکسی:

1-چسباندن بتن جدید به مقاطع بتنی قدیمی

2-اتصال بتن به مقاطع فلزی‌

3-استفاده در معابر ، خیابانها ، پل ها ،پیاده روها  و محل های بارگیری کارخانه ها

4- پوشش سطوح بتنی درمقابل رطوبت دائم

میزان مصرف چسب اپوکسی:

بسـته به مـــیزان تخــلخل سـطوح مورد اجراء و با توجه به دانسیته چسب قابل محاسبه می‌باشد.

روش مصرف چسب اپوکسی:

سطح زیر کار باید عاری از هر گونه آلودگی مانند چربی ، روغن ، گردوغبار ، زنگ زدگی ، رنگ قدیمی ،‌ مواد نچسب و رطوبت باشد . وجود چنین شرایطی منجر به کاهش شدید چسبندگی می گردد .

عمل تمیز کاری با عنایت به سطح زیرین و نوع آلودگی ممکن است به روشهای زیر انجام گیرد :

شستشو با حلال مناسب ،شستشو با آب یا فشارهوا ، شستشو با مواد شیمیایی خورنده ، سوزاندن با شعله ، سند بلاست کردن سطح ، سمباده کاری ، عملیات مکش و روشهای دیگر .

خراشیدن سطح بوسیله عمل سمباده کاری ،‌ سند بلاست ،اسکراچینگ(خراشیدن) وامثال آن، علاوه بر تمیز کاری ، موجب ناصاف شدن سطح زیر کار نیز می گردد. این شرایط موجب ازدیاد سطح تماس میان چسب و لایه زیرین شده و به این ترتیب ، میزان چسبندگی را افزایش می دهد .

دو جزء رزین و هاردنر را با نسبت ترکیب پیشنهاد شده در یک ظرف ریخته وبوسیله یک همزن با دورآرام(حداکثر200 دوردردقیقَه) به مدت تقریبی 2 دقیقه مخلوط نمائید .رعایت دقیق نسبت ترکیب الزامی می باشد .

چسب آماده شده رابه وسیله برس یا غلطک به سطح موردنظرکه قبلاً آماده نموده اید به خوبی آغشته کنید به گونه ای که مواد به خورد سطح زیرکار برود سپس بتن جدید را روی آن اجرانمایید .

برای روکش واتصال دوسطح به یکدیگرچسب رابه طریق بالا آماده نمایید.

درباره shimibeton.com

شماره همراه: 09121303726 تلفن: 88515668-021 فکس: 88515084-021 نشانی دفتر مرکزی: تهران-خیابان سهروردی شمالی-کوچه سراب-پلاک 12 -طبقه 3-واحد 7 ایمیل:info@shimibeton.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا