آماده سازی سطح زیر کار

سطح زیر کار چسب کاشی یک جزئی ،باید خشک و یا تا حد کمی مرطوب، با قابلیت تحمل بار و عاری از آلودگی و گردو غبار باشد. سطوح جاذب باید ابتدا آماده سازی شوند. سطح اپوکسی دو جزئی صاف باید ابتدا زبر شده و تحت مکش هوا قرار گرفته گیرند.

دستورالعمل اعمال چسب کاشی یک جزئی

در یک ظرف تمیز، چسب کاشی یک جزئی و آب با نسبت اختلاط ۷ لیتر آب و Kg25 چسب کاشی یک جزئی مخلوط شده و همزده شوند تا زمانی که ملات خمیری شکل یکنواخت و عاری از کلوخه حاصل شود. پس از گذشت زمان کوتاهی مجددا مخلوط همزده شود و ظرف یک ساعت روی سطح و کف با یک کاردک دندانه دار به طور پیوسته روی سطح اعمال شود. توجه کنید که سطوح را بیشتر از مقدار مورد نیاز نپوشانید و همواره بازده زمانی ۱۵ دقیقه را حفظ کنید. پس از آن کاشی ها با فشار کمی روی سطح چسبانده می شوند.

مواد ساختمانی با وزن کم مانند بردهای گچی یا دیگر بردهای مناسب با روش نصب نقطه ای بر روی سطوح عمودی نصب می گردند. هر برد با یک نوار چسب کاشی یک جزئی با عرض ۶ سانتیمتر و ضخامت ۴-۲ میلیمتر ساخته شده است. بردهایی با این مشخصات می توانند به راحتی روی سطح اعمال شوند.

نکات مهم

– در کاشی کاری سطوحی که در معرض تنش بالا قرار دارند. چون بالکن و تراس بهتر است از سیستم های کاملا الاستیک استفاده نمود.

چسب کاشی یک جزئی از سیمان و مواد قلیایی تشکیل شده و با آب واکنش می دهد. بنابراین از برخورد این مواد با پوست و چشم جلوگیری نمایید و در صورت سوزش کاملا با آب شستشو دهید.

– در نصب سنگ های قالبی یا سنگ های طبیعی به مشخصات، نکات کلیدی، توصیه ها جهت نصب توجه شود. در صورت عدم وجود اطمینان حتما پیش از شروع کامل کار دقت شود.

– برای سطوح حاوی اتصالات سولفات کلسیم استفاده از یک آستری توصیه می شود.

– ملات چسب کاشی یک جزئی که قبلا سخت شده را نمی توان با افزودن آب دوباره استفاده کرد. اضافه کردن آب جدید و یا مخلوط کردن با ملات تازه ، باعث کاهش استحکام می گردد.

– برای مناطقی که به طور دائم در زیر آب قرار دارند ( مثل استخرها) استفاده از چسب کاشی یک جزئی توصیه می شود.

چسب کاشی یک جزئی یک خمیر درزگیر ملاتی شکل سخت شونده با آب است، اگرچه تحت شرایط آب و هوایی نامناسب چندین روز طول می کشد که کاملا سخت شود و باید در طول این مدت در برابر باران و یخ زدگی محافظت شود. سطوحی که چسب کاشی یک جزئی بر روی آن ها اعمال نمی گردد باید از اثرات این ماده محافظت گردند.

برای آشنایی با موارد کاربرد چسب کاشی یک جزئی و خرید چسب کاشی روی لینک کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست