پوشش های ضد حریق به عنوان یکی از مهمترین اجزاء سیستم محافظت غیرعامل شناخته می شوند. پوشش های ضد حریق برای محافظت فولاد ، تیر چوبی ، یا ساختار بتنی طراحی گردیده اند.

به کارگیری یک پوشش ضد حریق موثر تضمین می نماید که دمای اجزای سازه ای به حدی نخواهد رسید که سازه تحمل بارگذاری را از دست بدهد. این امر در سازه های صنعتی و ساختمانهای مهم و استراتزیک مانند بیمارستان ها ، هتل ها و … از اهمیت بالایی برخودار است که در صورت بروز آتش سوزی احتمالی می تواند از ورود آسیب های جدی و یا از بین رفتن سازه و در نتیجه کل مشکلات ناشی از آن جلوگیری نماید.

پوششهای ضد حریق در حفاظت اسکلت سازه بمنظور افزایش مقاومت ستونها باربر در برابر تنشهـــای حرارت ناشی از حریق استفاده می گردند که علاوه بر پایدار نگاه داشتن سازه، فرصت بیشتری را برای عملیات گـریز/ نجـات فراهم ســـاخته، و نیز بر روی دیوارها جهت فضابندی  مجتمع در  برابرگسترش حریق کاربرد دارد.

اجرای پوشش ضد حریق بر روی سازه‌ها به منظور پیشگیری از تخریب آنها در آتش‌سوزی، به دست آوردن زمان ارائه خدمات آتش‌نشانی پوشش ضد حریق برای محافظت از سازه‌های فلزی و بتنی طراحی و اجرا می‌شوند. با این روش دمای سازه‌ پوشش داده شده در هنگام آتش‌سوزی در یک زمان معین به دمای تخریب سازه نمی‌رسد.

زمان محافظت از سازه به شرایط سازه مانند شکل آن، نوع کاربری، میزان مواد قابل اشتغال، نوع حریق احتمالی و فاصله از ایستگاه آتش‌نشانی و افراد در حال کار و ساکن در محل بستگی دارد. بررسی پوشش ضد حریق مستلزم شناخت آتش و عملکرد آن بر روی سازه‌ها می‌باشد.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد پوششی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست