وزن مخصوص بتن هبلکس

هر متر مکعب دارای ۶۵۰ الی ۷۵۰ کیلوگرم می‌باشد که برابر یک سوم تا یک چهارم وزن بتن هبلکس می‌باشد. (بسته به نوع مصالح و مواد اولیه و نوع تجهیزات تولید بتن هبلکس متفاوت است و هم اکنون توسط دستگاه های جدید و مرغوب تر امکان تهیه بتن هبلکس با دانیسته کمتر نیز وجود دارد)

مقاومت فشاری بتن هبلکس

مقاومت فشاری بتن هبلکس ۲۵ تا ۳۵ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می‌باشد که امکان افزایش مقاومت فشاری بتن هبلکس بر حسب امکانات تولید کننده بتن هبلکس و نوع سفارش مشتری و مشخصات فنی مورد نیاز نیز برای تولید کننده بتن هبلکس امکان‌‌پذیر می‌باشد.

اجرا و نصب بتن هبلکس

کار کردن با بتن هبلکس یا بتن سبک بسیار آسان است، می‌توان بتن هبلکس را بر اساس نیاز در محل مورد استفاده بوسیله اره برش داد، براحتی میخ در آن کوبید و یا مسیر تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی را به راحتی در بتن هبلکس ایجاد نمود.

از مزایای نصب و اجرای بتن هبلکس ، برش آسان بتن هبلکس است .

مقاومت حرارتی بتن هبلکس

مقاوت بسیار بالای بتن هبلکس از بارزترین مزایای بتن هبلکس می‌باشد به عبارتی هبلکس در مقابل آتش و شعله های مستقیم ضریب حرارتی برابر ۰٫۱۷ W.m2k را دارا می‌باشد.

ابعاد بتن هبلکس

بلوک های بتن سبک هبلکس در ابعاد ۶۰*۲۵*۱۰، ۶۰*۲۵*۱۵، ۶۰*۲۵*۲۰، ۶۰*۲۵*۲۵ و ۶۰*۲۵*۳۰ سانتیمتر ارایه می‌شوند که این ابعاد بسته به نیاز و سفارش قابل تغییر نیز می‌باشد.

مزایای فنی بتن هبلکس

سبکی وزن، عایق حرارات و برودت، عایق صدا، استحکام و پایداری در مقابل زلزله و آتش سوزی، حمل و نقل آسان و با صرفه، اجرای سریع از مهمترین و بارزترین مزایای بتن هبلکس می‌باشد.

با توجه به مبحث ۱۸ و ۱۹ آیین نامه مقررات ملی ساختمان به منظور محاسبه ایمنی ساختمان ها در برابر زلزله، بکارگیری بتن سبک و مصالح سبک وزن همچون بتن هبلکس ، مناسبترین و باصرفه ترین شیوه برای افزایش ایمنی ساختمان ها می‌باشد بطوریکه بتن های هبلکس تامین کننده این مزیت فنی است.

یک متر مکعب بتن هبلکس در حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ کیلوگرم وزن دارد که برابر ۸۶۶ عدد آجر به وزن ۱۷۵۰ کیلوگرم می‌باشد. در صورتیکه سایز متداول و رایج بتن هبلکس که ابعادی برابر ۶۰*۲۵*۲۰ می‌باشد مطابق ابعاد با ۲۶ عدد آجر می‌باشد اما از نظر وزن بتن هبلکس تنها با ۱۰ عدد آجر برابر بوده و یک کارگر به راحتی می‌تواند بتن هبلکس را حمل، جابجا و بتن هبلکس سریع هم نصب نماید.

ملاتمصرفی در اجرای بتن هبلکس برابر ۲۵% ملات مورد مصرف در دیوار آجری به همان مشخصات می‌‎باشد و ملات مصرفی در بتن هبلکس از عیار کمتری نسبت به ملات مصرفی آجر برخوردار می‌باشد. به عنوان مثال برای اجرای یک دیوار با آجر به ۱۰۰ کیلوگرم سیمان نیاز باشد همان دیوار از بتن هبلکس تنها به ۱۵ کیلوگرم سیمان نیاز دارد.

همچنین بارگیری و حمل بلوک ها و بتن هبلکس که در قالب های ۳٫۱۵ متر مکعبی بسته بندی نوار تسمه کشی می‌شوند با استفاده از جرثقیل فکی و تریلی کفی به راحتی و با هزینه کمتری صورت می‌پذیرد. یک تریلی ۹ پالت بزرگ بتن هبلکس برابر ۲۸٫۳۸ متر مکعب را حمل می نماید.

برای آشنایی بیشتر با موارد زیر روی لینک مربوطه کلیک کنید:

مزایای فنی بتن هبلکس

بتــن الیافی

بتن ترمی 

بتن خود متراکم شونده

بتن پیش تنیده

بتن ناتراوا یا ضد آب

بتن آماده با کارایی بالا 

بتن هوادار اتوکلاو شده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست