ویژگی های پلاستوفوم

۱) پلاستوفوم بکار رفته در بلوک ها باعث سبکی قطعه بلوک ها شده است .

۲) پلاستوفوم بکار فته در تولید بلوک ها باعث کاهش ۳۰ درصدی حجم بتن شده است .

۳) کاهش مصرف فولاد به علت مصرف پلاستوفوم در تولید بلوک های تولیدی .

۴) کاهش مصرف تیرچه با مصرف پلاستوفوم در بلوک های تولیدی .

۵) صرفه جویی در مصرف قالب بندی با بلوک های پلاستوفوم .

موارد کاربرد پلاستوفوم

برخی از کاربرد های پیشنهادی در خصوص پلاستوفوم عبارت‌اند از:

۱) استفاده از ورق های پلاستوفومی تا ابعاد ۱۰۰*۲۰۰ سانتیمتر و ضخامتهای گوناگون از ۴ تا ۱۰۰۰ میلیمتر به عنوان زمینه Background انواع تابلوها مانند تابلوی اعلانات و یا بسیاری از مصارف گوناگون دیگر.

۲) انواع ورق و بلوک های پلاستوفومی در ابعاد گوناگون و ضخامتهای متفاوت در بسته بندی های خاص، و شکل دهی بوسیله دستگاه برش.

۳) استفاده از ورق پلاستوفوم به عنوان عایق ساختمان و بلوک های سقفی پلاستوفومی به عنوان جایگزین بلوک های سیمانی یا سفالی در صنعت ساختمان.

ضوابط فنی برای استفاده از بلوک های سقفی پلاستوفوم منبسط شده در سیستم سقف تیرچه-بلوک بلوک های سقفی از نوع پلاستوفوم منبسط شده ۱ در صورتی عملکرد مناسب و قابل قبول خواهند داشت که مواردی از قبیل ایمنی در برابر آتش، رواداری های ابعادی، مقاومت مصالح (که می تواند با دانسیته مصالح ارتباط داشته باشد )، شکل هندسی و روش اجرایی مناسب در آن رعایت گردد. بنابراین لازم است تا مشخصات بلوک پلاستوفوم تولیدی با ضوابط و استانداردها انطباق داشته و در اجرای بلوک های پلاستوفوم نیز از روشها و محافظتهای صحیح بهره گیری گردد. بدیهی است که سیستم سقف تمام شده باید علاوه بر تطابق ضوابط و استانداردها ، مانند سایر سیستم های ساختمانی به طور کامل با مقررات ملی ساختمان و کلیه ضوابط و آئین نامه های مصوب مرتبط مطابقت نماید.

برای مطالعه ” بلوک های پلاستوفوم ” کلیک کنید . 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست